Pletivo na ploty

Všeobecne platí, že celkový vzhľad oplotenia vyplýva z výberu materiálov, ich vhodného použitia a vzťahu  stavby k domu aj k okoliu. Dobre zvolený plot pôsobí príjemným dojmom nielen pri pohľade z ulice, ale i z domu von.

Vstupná časť je pohľadovo najdôležitejšie, preto sa budeme snažiť, aby pôsobila esteticky a navyše ladila so susednými objektmi. V praxi sa väčšinou plot stavia vpredu z drahších materiálov, kdežto po bokoch a vzadu z lacnejších, takže môžete použiť pletivo na plot.

Živý plot a pletivo

Ak vhodne nakombinujeme pletivové oplotenie s živými kríkmi, získame okrem estetického vnemu aj prirodzenú zvukovú izoláciu a účinnú bariéru proti prachu.Výška takéhoto plota sa môže pohybovať v rozmedzí iba 70 až 120 cm, pričom bežná výška plota medzi jednotlivými súkromnými pozemkami býva 100 až 150 cm.

Čo nájdete na trhu

Firma Betafence ponúka drôtené oplotenie, ktoré je povrchovo upravené zinkom alebo moderným bezúdržbovým spôsobom s PVC úpravou.Plotové systémy majú široký záber použitia – od záhradných plotov až po oplotenie budov a areálov strategického významu.

Okrem zinkových alebo plastových plotov, dekoratívneho alebo šesťhranného pletiva ponúka Betafence aj stĺpy a stĺpiky, brány a bránky, bránky a tiež šikovné pohony pre brány.


Pletivo poplastované je z oceľových drôtov s pozinkovaným a poplastovaným povrchom, ktorý zaisťuje jeho dlhoročnú bezúdržbovú funkčnosť. Balí sa do rolí s ochrannými vrecami spodku pletiva po 15 a 25 m. K montáži je vhodné použiť pozinkované a poplastované napínacie drôty, viazacie drôty, napínače, stĺpiky kruhového prierezu a vzpery.

Štvorhranné pletivo je tiež v pozinkovanej úprave s následným potiahnutím vrstvou PVC a so zapleteným alebo bez zapleteného napínacieho drôtu. Vyrába sa s rôznou veľkosťou ôk. Aj ono je balené s ochrannými vrecami spodku pletiva v rolkách po 15 a 25 m. K montáži je vhodné použiť aj pozinkované a poplastované napínacie drôty, viazacie drôty, napínače, stĺpiky kruhového prierezu a vzpery.Stredový napínací drôt (musí sa napínať zvlášť) by sme mali pridávať od výšky 1,5 m.


NOVINKA – spoločnosť Betafence pre Vás prichystala moderný Gabiónovej systém oplotenia, ktorý je budúcnosťou medzi ploty. Gabión Zenturo, to sú dve špeciálne siete, ktoré sa vypĺňajú rôznymi druhmi materiálov. Spoločne sa stĺpiky Bekaclip, dokážete vytvoriť unikátny systém oplotenia.